Horsham sport: The week ahead
Football: Ryman League Division 1 South
Saturday January 19
Crawley Down Gatwick v Chipstead
Dulwich Hamlet v Maidstone Utd
Eastbourne Town v Tooting & Mitcham
Faversham Town v Burgess Hill Town
Herne Bay v Three Bridges
Hythe Town v Corinthian Casuals
Merstham v Folkestone Invicta
Ramsgate v Leatherhead
Sittingbourne v Whitstable Town
Walton Casuals v Horsham
Worthing v Walton & Hersham
Tuesday January 22
Maidstone Utd v Folkestone Invicta
Mersham v Dulwich Hamlet
Walton & Hersham v Walton Casuals
SUSSEX COUNTY LEAGUE
Division 1
Saturday January 19
Arundel v Selsey
Crowborough Athletic v Sidley Utd
East Preston v Pagham
Hassocks v Dorking Wanderers
Horsham YMCA v Lancing
Lingfield v St Francis Ranges
Redhill v East Grinstead Town
Ringmer v AFC Uckfield
Worthing Utd v Chichester City
Tuesday January 22
Hailsham Town v Redhill
Wednesday January 23
Horsham YMCA v Selsey
Division 2
Saturday January 19
Mile Oak v Storrington
Newhaven v Bexhill Utd
Oakwood v Midhurst & Easebourne
Rustington v Broadbridge Heath
Saltdean Utd v Wick
Steyning Town v Eastbourne Utd AFC
Westfield v Seaford Town
Tuesday January 22
Littlehampton Town v Rustington
Division 3
Saturday January 19
Billingshurst v Ifield
Ferring v Barnham
Haywards Heath Town v Clymping
Hurstpierpoint v TD Shipley
Sidlesham v Roffey
Uckfield Town v Rottingdean Village
Reserve Section
West Division
Saturday January 19
Storrington v Ferring
CUP FIXTURES
FA Challenge Vase (Round 4)
Saturday January 19
Larkhill Athletic v Peacehaven & Telscombe
Rye Utd v Guernsey
Division 2 Challenge Cup (Round 3)
Saturday January 19
Littlehampton Town v Little Common
Loxwood v Southwick
Reserve Section Challenge Cup (Round 2)
Saturday January 19
Seaford Town v Broadbridge Heath
SCFA Senior Cup (Round 3)
Saturday January 19
East Preston v Rye Utd
Eastbourne Utd AFC v Bognor Regis Town
Loxwood v Eastbourne Town
Newhaven v Crawley Town
Three Bridges v Crowborough Athletic
John O’Hara League Cup (Round 3)
Saturday January 19
Ringmer v Peacehaven & Telscombe
St Francis Rangers v Arundel
Centenary Cup
Saturday January 19
Billingshurst Reserves v Faygate Utd
Chichester Charity Cup
Saturday January 19
Newtown Villa Reserves v Faygate Utd Reserves
Division 3 Cup
Saturday January 19
Stedham Utd v Forest
Yapton Reserves v Cowfold III
Malcolm Simmonds Memorial Cup
Saturday January 19
Henfield v Yapton
Tony Kopp Cup
Saturday January 19
Alfold Reserves v Ockley Reserves
Henfield Reserves v Billingshurst Athletic
Vernon Wentworth Cup
Saturday January 19
Wittering Utd v Worthing Leisure
Invitation Cup (Quarter Final)
Sunday January 20
Ajax Kings Arms v Southwater
WEST SUSSEX FOOTBALL LEAGUE
Saturday January 19
Premier Division
Barnham Reserves v Watersfield
Bosham v West Chiltington
Holbrook v Hunston CC
Lavant v Upper Beeding
Division 1
Barns Green v Clymping Reserves
East Dean v Petworth
Southwater v Pulborough
Division 2 North
Capel v Partridge Green
Horsham Trinity v Holbrook Reserves
Newdigate v Alfold
Upper Beeding Reserves v Ockley
Division 2 South
Boxgrove v Graffham
Fittleworth v Tangmere
Lodsworth v Athletico Arundel
Predators v Fernhurst Sports
Rogate 08 v Hunston CC Reserves
Division 3 North
Ashington Rovers v Horsham Crusaders
TD Shipley Reserves v Slinfold
Wisborough Green v Ewhurst
Division 3 South
The Vardar Vip v Lavant Reserves
Division 4 North
Border Wanderers v Capel Reserves
Horsham Bap & Am v Horsham Trinity
Pulborough Reserves v Henfield III
Rowfant Village v Horsham Oympic
Rudgwick Reserves v Holbrook III
Division 4 South
Felpham Colts v Ambassadors
Hammer Utd v Coal Exchange
Lake Road Rangers v The Sportsman
Regis Veterans v Lancing Utd Reserves
Whyke Utd Reserves v Bracklesham
Division 5 North
Ewhurst Reserves v Holbrook IV
Faygate III v Newdigate Reserves
Horsham Crusaders Reserves v Barns Green Res
Hsm Sparrows Mens v Horsham Bap & Am Res
Horsham Trinity III v Horsham Olympic Reserves
Division 5 Central
Amberley v Fittleworth Reserves
Petworth Reserves v Slinfold Reserves
Plaistow v Partridge Green Reserves
Watersfield Reserves v Southwater III
West Chiltington Res v Wisborough Green Res
Division 5 South
Chapel v Stedham Utd Reserves
Fernhurst Sports Reserves v Hammer Utd Res
Harting Reserves v Wheatsheaf Bognor Regis
Milland v Felpham Colts Reserves
Tangmere Reserves v The Crown FC
Worthing and Horsham sunday league
Sunday January 20
Division 1
BC Rovers v Angmering Sunday
Fresh FC v Battle FC
Goring Rangers v Ajax LA
Marquis Rangers v Hillbarn Athletic
Worthing Park Vale v Henfield
Division 2
EBR Athletic v Worthing Minors
Hillbarn Athletic Reserves v FC Boca Seniors
Lancing Town v Angmering Sunday Reserves
Division 3
Arun View v Northmore
FC Gyro v Norfolk Utd
Goring FC v Marquis Rangers Reserves
Grattons v The Vine
PHS United v CHS United
Division 4
Amberley Knights v Upper Beeding
Boston Rangers v Worthing Park Vale Resreves
Kaiser Jugs v Horsham 1881
Shelley Arms v GSK Sports
Tarring Wanderers v Forest Recommission
Worthing Rebels v The Sabbath
Division 5
AFC Warwick v Worthing Rebels Reserves
Durrington FC v The Village
PSV Elgin v Smugglers
Rudgwick v BC Rovers Reserves
Worthing Minors Res v Southwater Reserves
Rugby
London 3 South East
Ashford v Horsham
Bromley v Vigo
Folkestone v Gillingham Anchorians
Pulborough v Maidstone
Tunbridge Wells v Park House
Uckfield v Sheppey
Sussex 1
Burgess Hill v Brighton II
Chichester III v Haywards Heath II
Holbrook v Rye
Hove III v Seaford
Midhurst v Eastbourne
Newick v Lewes II
Sussex 2 West
Barns Green v Horsham II
Shoreham II v Norfolk Arms
Sussex Police v Chichester IV
St Francis v Bognor II
Sussex 3 West
Horley II v Pulborough III
Bognor III v St Francis II
Hockey
South League: Kent Sussex Regional
Folkestone v Marden Russets
Herne Bay v BBHC
Horsham v Old Bordenians
Kings & Alleyns v Worthing
Old Williamsonians v Brighton & Hove II
Tunbridge Wells v Holcombe II